Toronto (ONTARIO) Kolej Başvuru Süreci

Merhaba arkadaşlar bu paylaşımda kısaca Ontario’daki kolej başvuru sürecinden bahsedeceğiz.

Eğer Kanada vatandaşı iseniz yada kalıcı Kanada oturumunuz varsa, Ontario’daki tüm kolej başvuruları ontariocolleges.ca adresinden yapılmaktadır. Ontario’daki tüm kolejler ontariocolleges.ca bünyesinde toplanmıştır, bizdeki ÖSYM gibi düşünebilirsiniz fakat işlevleri biraz daha farklıdır. Bu siteden en fazla 5 farklı bölüme başvuru yapabilirsiniz. (Hepsi aynı koleje veya farklı kolejlere ait bölümler olabilir.) Ancak Kanada dışındaki bir ülkenin vatandaşı iseniz, kolejlerin sitesinden bu işlemi tamamlamanız gerekmektedir. Ontario’daki kolejlerin uluslararası öğrencilere hizmet veren bağlantıları için tıklayınız.

Başvuru sahiplerinden ne isteniyor?”

Uluslararası öğrenciler, üniversiteye kabul ve İngilizce yeterlilik şartlarını yerine getiriyorsa, uygun kontenjanları (uluslararası öğrenci kontenjanları) bulunan herhangi bir kolej programına başvurabilirler. (Kontenjanlarda Kanadalı öğrencilere ağırlık verilmektedir.) Uluslararası başvuru sahipleri için hangi programlarda kontenjan olduğunu kolej web sitelerini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için Kanada’ya gelmeyi düşünüyorsanız kolejlerin ilgili bölümlerini incelemeniz gerekir.

Örnek olarak George Brown Koleji ‘Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) Programı’ şeklinde tercüme edebileceğimiz, English for Academic Purposes (EAP) programı için neler isteniyor, beraberce inceleyelim.

Program tam zamanlı (hafta içi her gün 9:00-13:00 yada 13:00-17:00) 1. seviyeden 9. seviyeye kadar İngilizce eğitimi sunmaktadır. Ayrıca sabahçı yada öğleci mi olmak istediğinize siz karar vermiyorsunuz. Her seviye 8 hafta sürmektedir. Kayıt olduktan sonra, öğrenciler hangi seviyeden başlayacaklarını görmek için Seviye Belirleme Testine girerler. Öğrencilerin okuma, yazma, dinleme, konuşma ve dil-bilgisi becerilerine göre seviyeleri belirlenir.

George Brown Koleji EAP Ders Saatleri Çizelgesi

General Arts and Science – English for Academic Purposes Program (for International Students) (R115) programını genel anlamda tanımlayacak olursak: uluslararası öğrencilerin İngilizce öğrenmelerine yardımcı olan bir lise sonrası programıdır.

Gerekli olanlar: Öğrencilere EAP programı için George Brown Kolejinde seviye belirme sınavı yapılır veya bölüme başvuru sırasında IELTS ya da TOEFL sonuçlarını gönderirler. ( George Brown yerleştirme sınavına girecek öğrencilere sınav tarihi ve saati International Centre tarafından bildirilir.[ kayıt makbuzunu unutmayınız sınava girişte ] ) Önemli tarihler

George Brown Koleji EAP Puan Çizelgesi

Fiyat: 2019 Kasım ayı itibariyle 1 seviye (8 hafta) için $3,194.00 (CAD) dır. Ayrıntılar için

Kabul Şartları

Geçerli bir pasaporta sahip olmak

Derslerin başladığı tarihte 18 yaş ve üstü olmak

Önemli tarihler

Başvuru bağlantısı için tıklayınız.

Başvuru Nasıl yapılır? Türkçe kılavuz için tıklayınız.

George Brown College

Engelli vatandaşlar, başvuru bağlantısı için tıklayınız.

Kolej ile iletişime geçmek için tıklayınız. Türkçe yardıma ihtiyacınız olduğunu belirtirseniz sizin ile ilgilenecek bir çalışan bulurlar, bu konuda hiç endişelenmeyin.

Daha fazla ayrıntı için bölümün Türkçe başvuru kılavuzu için tıklayınız.

George Brown College

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: