2020 Nisan Ayı – Türkçe Öğretim Portalı

Yunus Emre Enstitüsü

Öncelikle bu sene herkesin evde geçirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz. Sonrasında da yurt dışında yaşayan çocuklarımızın Türkçeyi internet üzerinden öğrenebilecekleri bir portalı sizinle paylaşmak istiyoruz. (31 Aralık 2020 tarihine kadar ücretsiz kayıt olabilirsiniz.)

İngilizce arayüz: https://turkce.yee.org.tr/

Türkçe arayüz: https://turkce.yee.org.tr/tr

A1

Ailemle ve yakın çevremle ilgili temel ifadeleri yavaşça söylendiğinde anlayabilir, bu konularda kısa cümleler ve beden dili kullanarak kendimi ifade edebilirim.

A2

Temel sözcük ve kalıplardan yararlanarak benimle doğrudan ilgili konularda kendimi ifade edebilir, bu konulardaki kısa ve basit metinleri anlayabilirim.

B1

Bildiğim veya ilgi alanıma giren konularda istek ve beklentilerimi açıkça ifade edebilir, anlaşılır ve standart dilde oluşturulmuş metinleri anlayabilirim.

B2

Güncel konularla ilgili konuşma ve tartışmaları takip edebilir, ana dili konuşurlarıyla akıcı bir şekilde iletişim kurabilirim.

C1

Televizyon programlarını ve uzun konuşmaları zorlanmadan anlayabilir, kendimi akıcı ve doğal bir biçimde ifade edebilirim.

C2

Belirli bir uzmanlık alanına giren konularla ilgili uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir, her konuda bağlama uygun ve ayrıntılı biçimde görüşlerimi ifade edebilirim.

A1

I can understand basic expressions about my family and my relatives. I can express myself about these subjects by using short sentences and body language.

A2

I can express myself by using basic words and phrases. I can understand simple and short texts about these subjects.

B1

I can clearly express my wishes and expectations in topics that I know or i am interested in, understand texts that are written in a clear language and in a standart style.

B2

I can follow speeches and discussions about current topics, I can communicate fluently with native language speakers.

C1

I can understand television programs and long conversations without difficulty. I can express myself in a fluent and natural way.

C2

I can understand long and complex texts in a specific profession.  I can express my opinions about each subject in a suitable and detailed way.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: