Kanada – Job Bank Hesabı Oluşturmak

Bu yazımızda Kanada’daki meslekler hakkında ‘Popüler bir iş mi?’, ‘Kaç para kazanılır?’, ‘NOC kodu nedir?’ gibi ayrıntılı bilgileri alabileceğiniz, Kanadalı iş verenlere ulaşabileceğiniz bir platformu “Job Bank” ı sizinle beraber inceleyeceğiz ve bir hesap oluşturacağız. 👮‍♀️👮‍♂️🕵️‍♀️🕵️‍♂️💂‍♀️💂‍♂️👷‍♀️👷‍♂️👩‍⚕️👨‍⚕️👩‍🎓👨‍🎓👩‍🏫👨‍🏫👩‍⚖️👨‍⚖️👩‍🌾👨‍🌾👩‍🍳👨‍🍳👩‍🔧👨‍🔧👩‍🏭👨‍🏭👩‍💼👨‍💼👩‍🔬👨‍🔬👩‍💻👨‍💻👩‍🎤👨‍🎤👩‍🎨👨‍🎨👩‍✈️👨‍✈️👩‍🚀👨‍🚀👩‍🚒👨‍🚒

İngilizceniz iyi değilse bilgisayarınıza Google Çeviri Uzantısı‘nın nasıl kurulacağı ve kullanılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. 🇹🇷 ⏭ 🇨🇦

Tarayıcınıza “jop bank” yazıp aratınız..
http://www.jobbank.gc.ca adresine tıklayarak ilerliyoruz..
İlk olarak “sign in” yani ‘oturum aç‘ butonuna tıklıyoruz.. “job seekers” yani ‘iş arayanlar‘ butonuna tıklıyoruz..
Bu sayfada hesabınız olmadığı için “sign up now!” yani ‘şimdi üye olun!‘ butonuna tıklayarak ilerleyiniz..
Bu sayfada, Kanada’da size ait bir “social insurance number” yani ‘sosyal sigorta numarası‘ yoksa ok ile gösterilen “standart account” yani ‘standart hesap‘ tuşuna basarak ilerleyiniz..
Reklamlar
Reklamlar
Bu sayfada kullanım şartlarını okuyunuz.. Şartları kabul ediyorsanız “I agree” yani ‘katılıyorum‘ butonuna tıklayarak ilerleyiniz..
Bu sayfada “E-mail” yani ‘E-posta‘ / “Language of correspondence” yani ‘Yazışma dili‘ / “Password” yani ‘şifre‘ kısımlarını doldurunuz.. Ve “Continue” yani ‘Devam et’ butonuna tıklayarak ilerliyoruz..
Bu sayfada e-posta adresinize gelen “confirmation code” yani ‘doğrulama kodu’ nu ok ile gösterilen kısma giriniz.. Ve “Continue” yani ‘Devam et’ butonuna tıklayarak ilerliyoruz..
Bu sayfada hesabınızın güvenlik sorularını belirleyip cevaplayınız.. “question” yani ‘soru’ / “answer” yani ‘cevap’ kısımlarını doldurarak ilerleyiniz..
Burada “Title” yani ‘cinsiyetiniz‘ / “First name” yani ‘Adınız‘ / “Last name” yani ‘soyadınız‘ kısımlarını doldurunuz.. Kanada’da oturmaktaysanız “postal code” yani ‘posta kodu‘ kısmını doldurunuz.. Kanada’da oturmuyorsanız “I am not a Canadian resident” yani ‘Kanada’da ikamet etmiyorum‘ butonuna tıklayınız.. Ve “Finish” yani ‘tamamla‘ butonuna tıklayarak ilerliyoruz..
Reklamlar
Reklamlar
Bu sayfada “search” yani ‘arama’ kısmına mesleğinizin İngilizce adını yazınız.. “where” yani ‘yer’ kısmına iş aradığınız şehri ya da eyaleti yazınız.. ve “🔎” arama butonuna basınız..
Bu sayfada Toronto’da mühendislik ile ilgili iş ilanları gelmektedir.. sayfadaki ilk ilana tıklayarak ilerliyoruz..
Bu sayfada iş ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.. Ok ile gösterilen kısımdan işi “favourite” yani ‘favori’ butonuna tıklayarak takip edebilirsiniz..

İlgili videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz..

Ayrıca Bakınız..

İlgili yazılarımız..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: